tarihinde yayınlandı Yorum yapın

VESA Video Electronics Standards Association

Vesa ölçüsü, cihazların herhangi bir yere sabitlenmesi için cihaz üzerinde bulunan  kare veya dikdörtgen şeklindeki dört adet bağlantı somununun birbirine olan uzaklığıdır. Bu uzaklık inç veya cm olarak tanımlanır.

Açılımı “Video Electronics Standards Association” olan VESA, kâr amacı gütmeyen, ekran teknolojileri arasındaki parça uyumunu ve bağlantı kolaylığını sağlamak amacıyla kurulmuş bir standart organizasyon derneğidir. 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. Ekran üretim sektörünün önemli isimlerinden NEC Home Electronics, Genoa Systems, ATI Technologies, Orchid Technology, Tecmar, Video 7, Renaissance GRX, STB Systems gibi elekronik şirketlerinin bir araya gelerek oluşturduğu bu kuruluş, üretimi kolaylaştıran birçok standart geliştirmiştir. Merkez ofisi Kaliforniya’nın San Jose kentinde bulunan VESA’ya aralarında Apple, Google, AMD, Canon, Dell, Huawei, Samsung ve Sony gibi devlerin dahil olduğu 200’den fazla teknoloji şirketi üyedir. VESA’nın ilk kurulduğu dönemdeki amacı, ekran çözünürlüğü ve uygulamaların ekranda eksiksiz görünmesiyle ilgili standartlar geliştirmekti. Bununla birlikte, teknolojinin hızla gelişmesiyle VESA’nın alanı da oldukça genişledi. Eski standartların yerini yenileri aldı. Örneğin; eskiden 8 bitlik video veri yolu olarak kullanılan VFC’nin yerini, veri yolu 16 veya 32 bite genişletilen VESA Gelişmiş Özellik Konnektörü (VAFC) aldı. Yine VESA tarafından teknoloji üretirken kolaylık sağlamak amacıyla geliştirilen bazı önemli standartlar şu şekilde sıralanabilir: Gelişmiş video türleri için VESA BIOS Uzantıları (VBE), ekranın sadece bazı bölümlerinin güncellenmesine olanak sağlayan Dijital Paket Video Bağlantısı (DPVL), bir video zamanlama standardı olan Genelleştirilmiş Zamanlama Formülü (GTF), daha sonra GTF’nin yerine geliştirilen Koordineli Video Zamanlamaları (CVT). VESA’nın bugün en çok bilinen ve en sık rastlanan standardı, VESA Mounting Interface Standard’dır. Bu standart, televizyonların veya bilgisayar monitörlerinin arkasındaki bağlantı birimlerinin uyumunu sağlamak için geliştirilmiştir. Monitörlerin arkasında VESA Standardı yazısı ve 100×100 gibi bazı sayılar yer alır. Bu yazının yanında bulunan vidalar orada yazan ölçüye göre yerleştirilmiştir. Monitör duvara monte edilmek istendiğinde bu VESA standardı kullanıcılara rehberlik etmektedir. Bu durumda alınan aparatın VESA uyumlu olmasına ve boyutlarına dikkat etmek yeterlidir.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Fiber Optik UPC ve APC Konnektörü Arasındaki Fark Nedir ?

Genellikle “LC / UPC çok modlu dupleks fiber optik patch kablosu” veya “ST / APC tek modlu simpleks fiber optik jumper” gibi açıklamaları duyuyoruz. Bu kelimeler UPC ve APC bağlayıcı ne anlama geliyor? Aralarındaki fark nedir? Bu makale size bazı açıklamalar verebilir.

Fiber Optik UPC ve APC’nin Anlamı Nedir?

Bildiğimiz gibi, fiber optik kablo düzenekleri çoğunlukla konektörler ve kablolarla ilgilidir, bu yüzden fiber kablo düzeneği adı konektör adıyla ilgilidir. Bir kabloya LC fiber yama kablosu diyoruz çünkü bu kablo LC fiber optik konektöre sahip. Burada UPC ve APC kelimeleri sadece fiber optik konektörlerle ilgilidir ve fiber optik kablolarla ilgisi yoktur.

Fiberin ucuna bir konektör yerleştirildiğinde, kayıp meydana gelir. Bu ışık kaybının bir kısmı, elyafı doğrudan onu oluşturan ışık kaynağına doğru geri yansıtmaktadır. Bu geri yansımalar, lazer ışık kaynaklarına zarar verecek ve ayrıca iletilen sinyali bozacaktır. Geri yansımayı azaltmak için konektör halkalarını farklı yüzeylerde parlatabiliriz. Toplamda dört çeşit konektör halkası parlatma stili vardır. UPC ve APC bunlardan iki tanesidir. UPC arasında Ultra Fiziksel Temas, APC ise Açılı Fiziksel Temas için kısadır.

UPC ve APC Konnektörü Arasındaki Farklar

UPC ve APC konnektörü arasındaki ana fark, fiber uç yüzüdür. UPC konnektörleri açılı olmayan cilalıdır, ancak APC konnektörleri 8 derecelik bir açıyla cilalanmış bir fiber uç yüze sahiptir. UPC konektörleriyle, yansıtılan herhangi bir ışık, ışık kaynağına doğru geri yansıtılır. Bununla birlikte, APC konektörünün açılı uç yüzü, yansıyan ışığın, kaplamaya doğru bir açıyla kaynağa doğru doğrudan geri yansımasına neden olur. Bu, geri dönüş kaybında bazı farklılıklara neden olur. Bu nedenle, UPC konektörünün genellikle en az -50dB geri dönüş kaybı veya daha yüksek olması gerekirken, APC konektörünün geri dönüş kaybı -60dB veya daha yüksek olması gerekir. Genel olarak, geri dönüş kaybı ne kadar yüksek olursa, iki konektörün çiftleşme performansı o kadar iyidir. Lifin son yüzünün yanı sıra, daha belirgin bir fark da renktir. Genellikle, UPC konektörleri mavi iken, APC konektörleri yeşildir. Aşağıdaki şekil resmi sezgisel olarak yukarıda belirtilen farklılıkları göstermektedir.

UPC ve APC Konnektörlerinin Uygulama Koşulları

Kuşkusuz ki APC konnektörlerinin optik performansı UPC konnektörlerden daha iyidir. Mevcut pazarda, APC konektörleri FTTx, pasif optik ağ (PON) ve dalga boyu bölmeli çoğullama ( WDM ) gibi uygulamalarda geri dönüş kaybına daha duyarlı olan uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak, optik performansın yanı sıra, maliyet ve sadelik de dikkate alınmalıdır. Bir konektörün diğerini dövdüğünü söylemek zor. Aslında, UPC’yi mi yoksa APC’yi mi seçmeniz, kendi ihtiyacınıza bağlı olacaktır. Yüksek hassasiyetli fiber optik sinyalleşme gerektiren uygulamalarda, APC ilk dikkate alınmalıdır, ancak UPC kullanarak daha az hassas dijital sistemler eşit derecede iyi performans gösterecektir.

tarihinde yayınlandı Yorum yapın

HIKVISION

Hikvision Firması Hakkında

Hangzhou Hikvision Dijital Technology Co, Ltd  2001 yılında kurul merkezi Hangzhou olan Çinli üretici ve video gözetim ekipmanları tedarikçisidir.

Hikvision, yenilikçi güvenlik kamerası ürün ve çözümlerinin dünya lideri tedarikçisidir. Sektörün en büyük Ar & Ge gücüne sahip olan Hikvision, ses ve görüntü kodlama, video görüntüsü işleme ve veri depolama gibi kilit teknolojilerin yanı sıra bulut bilişim, büyük veri ve derin öğrenme gibi geleceğin parlak teknolojilerinde de ilerlemeye devam etmektedir. Güvenlik kamerası sektörünün yanı sıra akıllı ev teknolojileri, endüstriyel otomasyon ve otomotiv elektroniği sektörlerine de uzanan Hikvision, uzun-vadeli vizyonunu karşılamayı hedefliyor. Her zaman müşterileri için değer yaratan Hikvision, tüm dünyada varlığını göstermek adına 33 adet bölge şubesiyle hizmet veriyor.

hikvision.com

Hikvision’un şu anda 9 bin 300’ü Ar-Ge mühendisleri olmak üzere 20.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Şirket yıllık satış gelirlerinin %7 – 8’ini sürekli ürün yeniliği için araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır. Hikvision, araştırmadan tasarıma, geliştirmeye, testten, teknik desteğe ve hizmete kadar her türlü işlemi içeren eksiksiz, çok seviyeli bir Ar-Ge sistemi kurmuştur. Hangzhou merkezinde bulunan Ar-Ge ekipleri, Montreal, Kanada ve Silikon Vadisi, Kuzey Amerika’daki Kaliforniya, Çin, Pekin, Şanghay, Chongqing ve Wuhan’daki Ar-Ge merkezleri de dahil olmak üzere global olarak faaliyet göstermektedir.

Dünyanın en büyük güvenlik üreticisi olan Hikvision, video gözetim endüstrisinin dijitalleşme, ağ oluşturma ve istihbarat alanındaki devriminde öncü olmuştur. IHS raporuna göre Hikvision, üst üste altı yıl boyunca (2011-2016) dünyanın en büyük CCTV & Video Gözetim Ekipmanı tedarikçisi haline gelmiş ve ağ kameraları dahil olmak üzere neredeyse tüm bireysel ekipman kategorilerinde bir numaralı pazar payını korumuştur.

Hikvision ürün ailesi, küçük ev ve işyeri kamera güvenlik sistemlerinden, binlerce kameranın izlendiği ve kayıt yönetimi yapıldığı metrolar, havalimanları, karayolları ve şehir merkezi izleme (Mobese) sistemleri gibi büyük projelere kadar çözümler sağlayan geniş bir ürün portföyü oluşturmaktadır. Kalite/fiyat optimizasyonunun ön sıraya çıktığı projelerimizde, müşterilerimizin taleplerini ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilecek Hikvision HD Analog ve IP Video ürünlerini kullanıyoruz.

Hikvision Elektronik Güvenlik Sistemleri ve uygulamaları için yüksek kaliteli çözümler üretmektedir. Ürün yelpazesindeki Analog (HDTVI) Kameralar, IP Kameralar, Kayıt Cihazları ve Güvenlik Yazılımları ile Hikvision pratik kurulur, güvenilirdir ve kolay işletilir.

Hikvision, HDTVI teknolojisi ile koaksiyel kablo üzerinden Full HD (1080p) görüntü sağlayabilmektedir. HD ve Full HD çözünürlükteki HDTVI teknolojisine sahip kameralar, hali hazırda analog kameraların kurulu bulunduğu, koaksiyel kablo altyapısına sahip tesis ve binalarda, herhangi bir ilave kablolama yapmadan yüksek çözünürlüklü yeni nesil bir video sistemine sahip olma avantajı sağlamaktadır. Güncel video teknolojilerinin tümüne sahip olan ve ONVIF standartlarında üretim yapan Hikvision , her türlü bina ve tesis için uygun bir çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Hikvision ulaşım ve park sistemleri için Plaka Tanıma Modülü, Bina Yönetim Sistemleri için entegre kartlı geçiş modüllerine sahiptir.

Hikvision IP Kameralarının tamamında Video Analiz Yazılımları ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Giriş seviyesi modellerde temel seviyede yetenekler ile donatılmışken, yüksek seviye modellerde son derece gelişmiş video analitik yetenekler ile sunulmaktadır. İnsan Sayma, Yüz Tanıma, Yoğunluk Haritası Oluşturma gibi yazılımlarda yüksek performans gösterirler.

Hikvision Çin menşeili bir ürün olmasına rağmen, yapılan testlerde dünyanın en iyi bilinen video sistemlerine üstünlük sağlamakta ve dünya çapında sayısız projede kullanılmaktadır. Kendi video yönetim yazılımının yanı sıra, önde gelen video yönetim yazılımları ile de kolayca entegre olan kameraları sayesinde Hikvision, ürün portföyünde yerini almıştır.

Hikvision CCTV ürünleri her tip uygulama ve teknik gereksinimine cevap vermektedir.

 • IP Kamera
 • IP PTZ Kamera
 • NVR Üniteleri
 • HDTVI Kameralar
 • HDTVI DVR
 • Lazer PTZ Kamera
 • Termal PTZ Kamera
 • Ex-Proof Kameralar
 • Lens ve Muhafazalar
 • Klavyeler
 • Aksesuarlar

Hikvision Kamera ile Gelişmiş Güvenlik, Daha Güvenli Toplum

Hikvision Güvenli Şehir Çözümü, sağlam, sağlam ve güvenilir bir belediye güvenliği sağlar. Endüstrileri korumak, işlemleri merkezileştirmek ve güvenlik platformlarını entegre etmek için bir dizi ileri teknoloji ve çeşitli güvenlik alt sistemleri içerir. Bu entegre teknolojiler, güvenlik ihtiyaçları ve olaylarına hızlı ve etkili yanıtlar sağlar. Güvenli Şehir Çözümü’ndeki tüm bileşenleme, yazılım ve hizmetler kamu yönetimini güçlendirir, insanların yaşamlarını iyileştirir ve önemli, uzun vadeli kalkınmayı hızlandırır.

Hikvision Kamera Güvenli Şehir Çözümü Özellikleri:

• Personel koruması, adli soruşturma, araç gözetimi, paralel analiz, video devriyesi ve bilgi alma;

• Durum analizi, kapsamlı değerlendirme, önleyici tedbirler, veri ilişkisi madenciliği, merkezi güvenlik görüntüleri ve değerli istatistikler.

Hikvision Kamera Şehir Gözetimi

İyi hazırlanmış bir şehir gözetleme sistemi vandalları caydırır ve güvenlik tehditlerini önler ve en iyi tesisler halk tarafından fark edilmeden gider. Hikvision, stratejik gözetim sağlamak ve suç faaliyetlerini önlemek için çeşitli uygulamalarda bir dizi ön uç cihaz sağlar. Olaylar gerçekleştiğinde, bu Şehir Gözetleme Sistemi olay sonrası araştırma için verimliliği önemli ölçüde artırır.

Hikvision Kamera Taşıt Yönetimi

Hikvision Güvenli Şehir Çözümü’nün temel özelliklerinden biri, yetkililerin trafiği yönetmelerine ve araçları izlemelerine yardımcı olma yeteneğidir.

Hikvision Kamera Trafik Uygulama Uygulamaları

Yol güvenliğini ve sorunsuz seyahat etmeyi sağlayan sistem, daha ileri analizler için ihlalleri ve davranışları tespit edebilir.

• Kırmızı ışık ihlali

• Yanlış sürüş

• Yasadışı şerit değişikliği

• Yanlis park etme

• Hız ihlali

• Açılmış emniyet kemeri

Hikvision Kamera Trafik Akışı Yönetimi

Trafik büyük veri analizi, trafik sıkışıklığını önlemek ve aynı zamanda etkili sinyal kontrolü ve rehberlik yapmak için trafiği önceden tahmin eder.

• Trafik rehberliği

• Trafik sinyali kontrolü

• Trafik olayı tespiti

Hikvision Kamera Kamu Güvenliği İçin Araç Uygulamaları

Kamu Güvenliği İçin Araç Uygulamaları

ANPR kameraların arka uç analiz sunucularıyla birleştirilmesi, Hikvision trafik sisteminin yalnızca araç plakaları veya araç rengi gibi genel özellikleri tanımasını değil, aynı zamanda rüzgar kalkanındaki etiket sayısı gibi tek bir araca özgü özellikleri tanımlamasını sağlar. veri

modellemesi.

Araç tipleri arasındaki benzerlik testleri, şüpheli bir aracı tanımlamak için yasaların uygulanmasına yardımcı olur. Bu, plaka numaraları gibi yapısal verileri kullanan geleneksel tanımlama yöntemine faydalı bir ektir.

Kalabalık Yönetimi

Hikvision Kamera Yüz tanıma

Yüz tanıma

Sistem, Hikvision yüz yakalama kameraları ve güçlü sunucular sayesinde doğru yüz tanıma sonuçları sağlar. Hikvision, daha yüksek doğruluk oranı elde etmek için yüz tanıma algoritmalarını optimize eder.

Hikvision Kamera Vücut Özellikleri ve Anormal Davranış

Vücut Özellikleri ve Anormal Davranış

Gerçek zamanlı video analizi algoritması, mevcut kameralardan gelen video akışlarını kullanarak bir bireyin vücut özelliklerini modelleyebilir. Arka uç analiz sunucusu aynı zamanda video akışı yoluyla ani koşu, gezinme veya izinsiz giriş gibi anormal davranışları tespit edebilen algoritmalarla da donatılmıştır.

Hikvision Kamera Kalabalık Yoğunluğu Tahmini

Kalabalık yoğunluğu analiz sistemi kamu meydanları, istasyonlar ve havaalanları gibi geniş açık alanlar için tasarlanmıştır. Yüksek çözünürlüklü video akışı analizi sayesinde sistem belirlenmiş bir alandaki popülasyon yoğunluğunu hesaplayabilir. Yoğunluk önceden ayarlanan eşiği geçerse, alarm bildirimi gösterilir.

Hikvision Kamera Sistemleri Kullanımı ve Sıkça Sorulan Sorular

Analog modelde ‘F’ eki ne anlama geliyor?

F, 4’ü 1 arada, DS-2CE56C0T-VFIRF gibi değiştirilebilir TVI / AHD / CVI / CVBS sinyali anlamına gelir.

Kameranın adı nasıl değiştirilir?

Cevap:

Adı yerel monitör aracılığıyla değiştirin:

Menü> Kamera> OSD> Kamera Adı;

IE explorer ile adı değiştirin:

1) Cihazı IE gezgini ile giriş yapın;

2) Yapılandırma> Görüntü> OSD Ayarları> Kamera Adı;

Adı iVMS-4200 ile değiştirin

1) Cihazı iVMS-4200 istemcisine ekleyin;

2) Cihaz Yönetimi> Seçilen Cihaz> Uzaktan Yapılandırma> Görüntü> Video Görüntüleme> Kamera Adı’na gidin.

MAC OS’de kameramı Safari kullanarak nasıl görebilirim?

Web Plugin For Mac OS V3.0.6.23 ü indirdikten sonra sayfayı yenileyip görebilirsiniz.

MJPEG kodlaması nasıl yapılır?

Cevap:

HIKVISION IPC, Alt-akışa geçerken MJPEG kodlamasını destekler.

Yol:

Cihazı IE tarayıcısı üzerinden giriş yapın, Konfigürasyon> Video / Ses> Akış Türü’nü tıklayın , Alt-akış> Video Kodlama’yı seçin.

Kameranın görüntüsü neden belirsiz?

Cevap:

Muhtemel sebepler ve çözümler:

Eşsiz objektif yuvası. Kutu kameralar için iki tip lens montajı vardır, sırasıyla CS montajı ve C montajıdır, lens ve kamera aynı tipte olmalıdır.

Netliği kontrol etmek için Odaklanma / odaklanma özelliğini kullanın.

Lensin veya muhafazanın kirlenip kirlenmediğini kontrol edin.

Güçlü ışık durumunda, lütfen lens türü olarak elektronik iris seçin.

Güç kaynağı olmaması durumunda hangi olaylar ortaya çıkabilir?

cevap:

Güç kaynağı eksikliği aşağıdaki gibi olaylara neden olabilir:

ICR sık sık geçer

Kameranın görüntü karanlık görünüyor

Görüntüde bazı dalgalanmalar görünüyor.

Kamera sık sık yeniden başlatılabilir

Görüntüde neden sarı noktalar var?

Cevap:

Düşük renk sıcaklığından kaynaklanır.

Görüntü neden gündüz net görünmekle birlikte akşamları net görünmüyor?

Cevap:

Işık gündüz güçlüdür ve iris küçüktür, fokuslama derinliği odaklanma sonrası büyür. Bununla birlikte, zayıf ışık nedeniyle akşamları iris daha da büyür ve alanın derinliği daha da küçülür; izlenen nesnenin alanın derinliğinden düşmesine neden olur.

Çözüm, lütfen otomatik iris merceği (otomatik iris en büyüğü olur) kullanarak odaklanmaya çalışırken kamerayı Manuel İris’e ayarlayın, sonra otomatik iris moduna dönün. Veya düşük aydınlatma koşullarında odaklanmaya çalışın.

Resim neden bulanık?

Cevap:

1. çözünürlük sorunu varsa, lütfen en iyi çözünürlük olup olmadığını kontrol edin

2. Lens kalitesi sorunu ise, lütfen lensde hasar olup olmadığını veya siste, tozda veya ışığı engelleyen başka bir şey olup olmadığını kontrol edin

3. Odaklanmayı başaramazsa, lütfen lensi ayarlamaya çalışın veya tekrar konumlandırın, sonuç yoksa lütfen arka odak halkasını ayarlamaya çalışın.

4. Cihazı ilk kez kurarsanız, lütfen mercek arayüzünü kontrol ediniz. C tipi montaj tabanına sahip bir mercek ise, C / CS mercek adaptör halkası kullanılmalıdır.

Resimde neden beyaz noktalar var?

Cevap:

1. Sensörde kirlilik varsa, lütfen profesyonellerden yardım isteyin.

2. Eğer bir IR kamera ise, lütfen merceğin ekrana yakın olup olmadığını, merceğin yakınında speküler yansıma olup olmadığını kontrol edin.

3. Kamerada kötü noktalar var. Analog kamera bunu kötü nokta algılama fonksiyonunu kullanarak tespit edebilir.

Renk bozulma

Cevap:

1. Beyaz dengesi sorunu renk sıcaklığına bağlı, lütfen ilgili beyaz dengesi modunu seçin.

2. Zayıf ışık iletimi, görüntü renginin bozulmasına neden olacak gürültüyle sonuçlanır.

3. Aşırı pozlama, beyaz rengin bozulmasına neden olacak şekilde beyaz görüntüyle sonuçlanır.

Neden var olan girişim var?

Cevap:

1. Lütfen yakınlarda güçlü parazit kaynakları olup olmadığını kontrol edin.

2. Lütfen voltajın kameranın sabit olup olmadığını kontrol edin.

3. Lütfen kameranın verimli bir şekilde topraklanıp topraklanmadığını kontrol edin.

Kamera güç kaynağı sorunu

Cevap:

Güç kaynağı seçimi.

Güç kaynağı yıldırımdan korunma ve sızıntı önleme önlemlerine sahip olmalı ve güvenlik toprağı da gereklidir. Yaygın türleri AC 220V, AC 24V, DC 12V ve DC 5V’dir. Lütfen cihazınız için hangi tür güç kaynağının uygun olduğunu unutmayın. DC ayarlı güç kaynağı arıtma fonksiyonuna sahip olmalı, standart gücü sistemin toplam gücünden 1,5 kat daha büyük olmalıdır.

Tel çapı ve iletim mesafesi: yakın mesafede RVV2 * 1.0 güç kablosu önerilir; RVV2 * 1.5 ve üzeri uzak mesafelerde tavsiye edilir.

Voltaj zayıflaması: Bir güç adaptörü bir seferde çok fazla kameraya güç vermemelidir, aksi halde voltaj kararsızlığına neden olmak kolaydır. DC güç kaynağı, cihazlara uzaktan güç verilmişse (100 metre uzak ve üstü) doğrudan yakın mesafeden kullanılabilir, AC güç kaynağını ortada kullanmak daha iyidir. Genel olarak, AC 220V güç kaynağı, DC güç kaynağına dönüştürülür. Transformatör kameraya yakınsa, akım tüketimi daha düşük ve resim daha istikrarlı olacaktır. Kızılötesi kamera DC güç kaynağı kullanıyorsa, güç maksimum güç tüketimini karşılamalıdır. Dış mekanlarda, kamerayı korumak için su geçirmez kutu eklenmelidir.

Durum: Gerilim azalmasından kaynaklanan dikey çizgiler.

TVI cihazındaki anahtar kablosunun kısa açıklaması

(1) TVI

2) Güç Kaynağı Kablosu

(3) CVBS

4) Anahtar kablosu

Örneğin:

1) C2 Serileri: Örneğin DS-2CE16C2T-IT3 / IT5 yalnızca TVI video çıkışını destekleyebilir. Kamerayı arka uç cihaza bağladığınızda video sinyali yoksa, lütfen arka uç cihazın TVI DVR olup olmadığını kontrol edin.

2) C5 Serileri: Örneğin, DS-2CE16C5T-IT3 / IT5’in varsayılan çıkışı TVI’dir. DS-2CE16C5T-IT3 / IT5 ayrıca anahtar kablosuna sahiptir, eğer anahtar kablosu devreleri kısa devre yapıyorsa, TVI çıkışı devre dışı bırakılır ve cihaz yalnızca CVBS çıkışını destekler. CVBS ve TVI çıkışı aynı anda çalışamadı. Anahtar kablosu ile birbirlerini değiştirebilirler.

(3) D5 Serileri: Örneğin, DS-2CE16D5T-IT3 / IT5’in CVBS ve TVI çıkışı aynı anda çalışabilir. Anahtar kablosunun işlevi donanım WDR’sini sağlamaktır. Anahtar kablosu devreleri kısarken, CVBS devre dışı bırakılır.

Kameradan CVBS çıkışı yok (IPC)

Cevap:

Bazı IP kameralar CVBS çıkışını destekler, etkinleştirmek için lütfen Yapılandırma – Resim – Ekran ayarları – Diğer – Yerel Çıkış’a gidin.

Kablosuz kameranın iletim mesafesi nedir?

Cevap:

Esas olarak çevreye bağlıdır:

İletim yolu çimento veya çelik ile kesilmişse, sinyal zayıflaması açıktır;

Normalde IP ürün 100m dış mekan ve 50m iç mekan için iyi performans gösterir.

Fotoğraf makinesi Wi-Fi standardını destekler: IEEE 802.11b / g / n

IPC için port yönlendirmeyi yapılandırma

Cevap:

IPC portu eşlemesi

Halen çoğu Hikvision IPC 3 portu çıkarmalı:

80 (HTTP portu), 8000 (kontrol bilgisi), 554 (RTSP portu) 。

Uyarı:

80, 8000, 554 web konfigürasyonunda değiştirilebilir.

Bulut P2P’ye hangi tür IPC erişebilir?

Cevap:

Şu anda, 2 serisi IPC (v5.2.0 ve üstü) bulut P2P işlevini desteklemektedir. Port yönlendirme yapmaya gerek yoktur. Ancak müşteri kullanmak istemiyorsa, P2P erişimi olabilir, yine de uzaktan erişim için bağlantı noktası yönlendirmeyi kullanabili

Sesli interkom sırasında neden uluyan ses var?

Cevap:

Olumlu geribildirim etkisinden kaçınmak için kullanıcıların aygıtı PC’den veya cep telefonundan uzak tutmasını veya sesli görüşme sırasında kulaklık kullanmasını öneririz.

Neden ses insan sesinden daha yüksek? Sesli interkomun performansı zayıf.

Cevap:

HIK-CONNECTvoice interkomunu kullanırken, lütfen önce cihazı web tarayıcısında oturum açın ve G.711alaw’ı Yapılandırma-> Gelişmiş Yapılandırma-> Video / Ses-> Ses’deki G.711 G.law olarak değiştirin. Kullanıcıların sesli interkom için kulaklık kullanmalarını öneririz

İVMS-4500 / web tarayıcısında sesli görüşme sırasında neden yankı / kaotik ses geliyor? Sesi iki kere duyabiliriz.

Cevap:

2Q kamera mikrofon ve hoparlöre sahiptir. Yani sesli görüşme sırasında kendi sesinizi duyabilirsiniz. Sesi iki kez duyma sorununu çözmek için: yalnızca kameradaki sese ihtiyacınız varsa, lütfen ‘sesi aç’ seçeneğini seçin; sesli interkom istiyorsanız, lütfen ‘sesli interkomu başlat’ı tıklayın ve’ sesi aç ‘seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.

ICR kamera ve sıradan kamera arasındaki fark nedir?

Cevap:

ICR kamera, gün ışığında beyaz görüntü ve netleme gibi sorunları çözmek için iki filtre kullanmaktadır. Biri gündüz kızılötesi ışığını filtrelemek için kullanılırken diğeri geceleri görünür ışığı filtrelemek içindir. Aydınlatma OSD menüsünde ayarlanan eşiğin altında olduğunda, kamera otomatik olarak diğer filtreye geçecektir. Ancak, normal kamera gün boyu aynı filtreyi kullanır.

Smart IPC ve normal IPC arasındaki fark nedir?

Cevap:

DS-2CD4xxx, DS-2CD6xxxx kameralar akıllı IPC olarak tanımlanır.

Akıllı fonksiyon

1) Akıllı algılama: çizgi geçişi tespiti, sahne değişikliği tespiti, izinsiz giriş tespiti, ses istisnası tespiti, netleme tespiti, hareket tespiti, yüz tespiti, bölgeye giriş / bölgeden çıkış tespiti, nesne sol / merkez tespiti, dinamik analiz, ANPR.

2) Akıllı kayıt: Videonun kaybolmamasını sağlamak için otomatik ağ takviyesini destekleyin. Akıllı NVR ile birlikte akıllı arama ve etkinliklerle video analizini destekleyin.

3) Akıllı görüntü geliştirme: Buğu çözme, Smart IR anti infrared aşırı pozlamayı destekler.

4) Akıllı kodlama: düşük bit hızını, düşük zaman gecikmesini, ROI ve SVC uyarlamalı kodlama teknolojisinin gelişmiş kodlamasını destekler.

5) Akıllı alarm: istisna tespitlerini ve ağ bağlantısının kesilmesi, IP adresi çakışması, depolama alanı tam, depolama istisnası ve yasadışı erişimin alarm tetiklemesini destekler.  

Akıllı kodlama: 720P çözünürlük için 2M bit hızı, 1080P çözünürlük için 4M bit hızı.

Akıllı kontrol: Daha fazla kontrol kullanılabilirliği için 20 kanallı ağ erişimi.IR Aşırı Maruz Kalma Nedir?

Cevap:

Kamera ağaçların yapraklarına çok yakın ve yapraklarda IR ışınımı ışınlanmış. Kameraya yakın bir şeyden kaçınmalıyız.

Döndürme modu nedir? (90 ° dönme)

Cevap:

Döndürme Modu: Video görüntüsünü 90 ° döndürün (saat yönünün tersine), yani dikey ve yatay pikselleri değiştirin. Örneğin, 1920×1080 çözünürlüğü, Döndürme Modu açıldıktan sonra 1080×1920’ye kaydırılır.

Döndürme Modu’nda, dikey yönde çözünürlük, koridor gibi dar bir ortama ayarlanacak şekilde geliştirilmiştir, böylece daha fazla görüntü kaydedilebilir.

Bilgi: Döndürme modunda, görüntü saat yönünün tersine 90 ° döndürülür. Bu nedenle, görüntü yönünü telafi etmek için kamera saat yönünde 90 ° döndürülmelidir.

Tüm Hikvision IPC’leri Döndürme Modunu destekler.

Üçüncü Akış nedir?

Cevap:

Üçüncü Akış: Ana akış ve alt akıştan bağımsız olarak desteklenen çözünürlükler, ana akış ve alt akışın tüm çözünürlüklerini içerir. Kodlama parametreleri ayrı ayrı konfigüre edilebilir. Ağ koşulları ve terminal görüntüleme yetenekleri göz önüne alındığında, üçüncü akışlar uzaktan canlı görüntüleme için isteğe bağlıdır: Tam kare hızında HD, düşük kare hızında HD ve tam kare hızında SD. SVC ve hedef kırpma ile birlikte, üçüncü akış daha iyi canlı görüntü performansı sağlar. Ayrıca üçüncü akış, kullanıcılara veri akışlarını seçmek için bir alternatif sunar

SVC nedir?

Cevap:

SVC (Ölçeklenebilir Video Sıkıştırma): Gecikme ve paket kaybı istatistiklerini analiz edin ve kareleri kendinden uyarlamalı olarak çıkartın. Bu nedenle, çözünürlük korunurken bit hızı azaltılır.

Tüm Hikvision IPC serisi SVC’yi desteklemektedir.

YG nedir?

Cevap:     

Yatırım Getirisi (İlgi Bölgesi): Bireysel akışlar için maksimum 4 ilgi alanı yapılandırılabilir. Algılanan yüzler ve plaka ROI olarak ayarlanabilir ve dinamik olarak izlenebilir. Düşük bit hızı durumunda, kodlama kaynakları görüntü kalitesini iyileştirmek için çoğunlukla ROI’ye tahsis edilecektir. İyileştirmeler ROI seviyesi ile kontrol edilebilir. YG işlevinin etkinleştirilmesi, diğer bölgenin görüntü kalitesini düşürürken, yeterli bant genişliği YG’nin etkisini ortadan kaldıracaktır.

2 Serisinde, her akış için sabit YG ayarlanabilir ve dinamik izleme desteklenmez. 4 Serisi ürünlerde, her akış için 4 sabit YG tahsis edilebilir ve dinamik izleme desteklenmez.

Hedef Kırpma Nedir?

Cevap:

Hedef Kırpma: Üçüncü akış videosunda kırpma. Hedef Kırpma alanındaki mevcut çözünürlükler, üçüncü akış çözünürlüklerindeki tüm seçenekleri içerir. Kullanıcılar, görüntüdeki en yüksek çözünürlükte Hedef Kırpma alanı olarak belirli bir alanı sürükleyip seçebilir. Configuration-> Video arayüzündeki üçüncü akış çözünürlüğü, Hedef Kırpma alanı çözünürlüğü ile uyumlu olacaktır. Hedef Kırpma alanındaki piksel yoğunluğu, maksimum çözünürlüklü görüntüdeki ile aynıdır.

Hedef akışı, üçüncü akış içermeyen ürünlerde desteklenmez.

Yumuşatma nedir?

Cevap:

Yumuşatma: I çerçevesinin boyutunu ayarlama. Video akışlarında, kare> P kare> B kare. Düzeltme indeksini azaltarak, I kare boyutu artar ve görüntü daha netleşir. Düzeltme endeksini arttırırken, I çerçevesinin boyutu azalacak ve P / B çerçeve boyutuna yaklaşacaktır. Ve görüntü daha yumuşak görünüyor.

Düzgünleştirme endeksi, akış bant genişliğini ayarlamak için kullanılabilir. Ayarlanabilir aralık 0-100 ve varsayılan değer 50’dir.

SMART Yüz Algılama nedir?

Cevap:

Yüz Algılama: Yüz Algılama işlevi kamera tarafından yerine getirilir. Göz ve ağız gibi yüz özellikleri tanınacaktır. Algılama, resimde gösterilen yüzün boyutunu ve lensin açısını gerektirir. Kullanıcıların kamerayı istenen algılama bölgesine yakın monte etmelerini ve insanların doğrudan kameraya dönük olmalarını öneriyoruz.

Uyarı: Yüz Algılama, Yüz Tanıma’dan farklıdır. Yüz Algılama’da, tüm görüntüdeki yüzlerin algılanması alarmı tetikler ve gözetim merkezini uyarır. Algılanan yüzlerin bölgeleri yakalanmayacaktı. Yüz Tanıma Kamerası, yüz görüntüleri yakalayabilir ve yüz karşılaştırması için sunucuya yükleyebilir.

Sayma Nedir?

Cevap:

Sayma: Sayma fonksiyonunda, kullanıcılar algılama bölgesini ve giriş yönünü tanımlayabilirler. Kamera hareketli nesneleri algılar ve algılama alanına girilen veya çıkan nesnelerin sayısını hesaplar. Sayma istatistikleri ekranda OSD ile görüntülenebilir. Gerçek zamanlı sayma istatistikleri, yerel depolamayı (SD kart veya NAS) yapılandırdıktan sonra Excel üzerinden saklanabilir ve dışa aktarılabilir.

Uyarı: Sayma istatistikleri sadece SD kart takılıyken saklanabilir. SD kart olmadan sayım istatistikleri mevcut değildir.

Şu anda 4 Seri kamera Saymayı destekliyor.

Ortak ses kodlama standartları nelerdir?

Cevap:

Şimdi ağ kameraları PCM \ G.711 \ G.722 \ G.726 dahil aşağıdaki ses kodlama standartlarını desteklemektedir.

(1). PCM

Darbe kod modülasyonu (PCM) bir tür sıkıştırılmamış dijital ses teknolojisidir. CD, DVD ve en yüksek ses kalitesi gerektiren diğer çeşitli durumlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Çeşitli uygulamalarda PCM ilkesi aynıdır. Tek fark, örnekleme sıklığı ve niceliksel doğruluktur. Sıradan CD’nin özellikleri 16 bit / 44.1kHz’dir. DVD için, niceliksel doğruluk 16 bit, 20 bit, 24 bit olarak bölünebilir, örnekleme frekansı 48kHz ve 96kHz’dir. Ek olarak, mevcut dolby yönlü mantık surround ses sisteminin kullanımı için dolby surround ses bilgisi ile PCM sinyali eklenebilir.

(2). G.711

G.711, uluslararası telekomünikasyon birliği (ITU – T) tarafından belirlenen, esas olarak ses örneklemesinde darbe kodu modülasyonunu kullanan bir tür ses kodlama standardıdır ve örnekleme hızı 8k / sn’dir. Sıkıştırma oranı 1: 2 olan ses sinyalini aktarmak için 64Kbps sıkıştırılmamış bir kanal, yani 8 bit veriye sıkıştırılmış 16 bit veri kullanır. G.711 bugüne kadar en yaygın kullanılan dalga biçimi ses kodeğidir.

G.711 altında iki sıkıştırma algoritması vardır. Birincisi, çoğunlukla Kuzey Amerika ve Japonya’da kullanılan G.711U kanunu. Diğeri, Avrupa ve diğer bölgeler için uygun G.711A yasasıdır.

Hikvision kameraları her iki algoritmayı da destekliyor.

(3). MP2L2 (MPEG-2 Ses Katmanı-2)

MP2L2, MPEG-1’den türetilmiş bir açık kodlama şemasıdır. MP2L2 ses sıkıştırma teknolojisi, insanların zorlukla duyabileceği ses frekansı aralığını kaldıran bir tür bozulma sıkıştırmadır. Verimli sıkıştırma algoritması benimseyerek, dosya boyutunu çok daha küçük hale getiren 12: 1’e ulaşan çok yüksek sıkıştırma oranı elde edilebilir.

MP2L2’nin frekansı 16kHz ila 44kHz arasında değişmektedir. Hikvision ses donanımının bit hızı 32Kbps’den 160Kbps’ye ayarlanabilir ve 128 Kbps’in bit hızı altında, MP2L2’nin ses kalitesi CD’ye yakın olabilir. Ancak, frekansın bir kısmı kaldırıldığı için (yüksek frekans ve düşük frekans), CD kadar iyi değildir.

(4). WMA (Windows Media Sesi)WMA, Windows Media Audio için kısa, Microsoft müzik dosyası formatıdır. Microsoft’un bildirdiğine göre, WMA 8 ile karşılaştırıldığında en son sürüm WMA 9.0, sıkıştırma oranında% 20 iyileşme sağlıyor.

MP3’e benzer şekilde, WMA da bir çeşit bozulma sıkıştırmadır, ancak yine de birçok avantaja sahiptir.

1) Aynı ses kalitesi, ancak daha küçük kapasite.

2) Sabit kare hızında daha iyi kalite.

3) Düşük hızlı iletim için uygundur.

4) Spektrum yapısındaki orijinal sese daha yakın, daha iyi ses kalitesi.

(5). G.722 \ G.726

G.722, 1988 yılında Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından belirlenen bir tür ses kodlama standardıdır. Örnekleme frekansı 8kHz’den 16kHz’e çıkarılır ve ses kalitesi artar.

1990 yılında G.721 ve G.723 bazında CCITT tarafından önerilen G.726, sonunda ITU-TG726 tarafından tanımlandı, 64kbps PCM sinyalini G.711’e kıyasla daha küçük bant genişliğine sahip 40kbps \ 32kbps \ 24kbps \ 16kbps ADPCM sinyaline dönüştürebilir .

Hangi tür IPC, Mirror işlevini destekler?

Cevap:

Tüm HIKVISION IPC’leri ayna fonksiyonunu destekler. Kutu kameralar için, Tavan Montajı veya masaüstü montajına adapte olmak için kaideyi hareket ettirin

Ayna işlevi: Ayna işlevi genellikle cihaz baş aşağı takıldığında kullanılır ve görüntünün gelişmiş yapılandırmasında açılabilir.

PoE Güç Kaynağı Nedir?

Cevap:

Sadece ağ kamerasının POE’si var. 1,2,3,6 veri kablosu ve 4,5,7,8 boştadır. İki yöntem uygulanabilir. 8 çekirdekli kablo ile, bir yöntem hem güç kaynağı hem de veri iletimi için 1-4 çekirdek kullanıyor. Veri iletimi için kalan ise güç kaynağı için 5-8 çekirdek kullanmak için başka bir yöntem.